Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МОНСТРУМ: 80-годишен старец од Велес СИЛУВАЛ малолетничка

Од Секторот за внатрешни работи Велес информираат за грозоморен настан кој се случил во велешко село. Имено се работи за силување од страна на 80 годишен старец врз малолетничка. Случајот бил пријавен од мајката на малолетното девојче.

На 15.10.2020 околу 20.00 часот во СВР Велес, 28 – годишна жена од велешко

пријавила дека В.Ч.(80) од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...