Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Кога ќе видите какви видеа споделува, ЌЕ ВИ СТАНЕ ЈАСНО ЗОШТО МАРИЈА Е ОМИЛЕНАТА ВОДИТЕЛКА ВО ЈУЖНА АМЕРИКА (ВИДЕО)

Аргентинката, Марија Сол Перез, за само три години стана една од најпознатите ТВ лица во Јужна Америка.

Кариерата ја започна како спортска новинарка, а потоа продолжи како водителка на различни телевизиски програми.

Марија, сепак, голем дел од својата популарност ја добива преку социјалните мрежи, каде што има преку пет и пол милиони фанови, со кои споделува разголени видео снимки од неа по напорните тренинзи со кои го одржува телото во форма.

https://www.instagram.com/p/CA6KkINHlGt/?igshid=1jcxgm9dnrv82

Со својот изглед, Марија престатвува „сериозна конкуренција“ на италијанската водителка Дилета Леота за титулата најсекси ТВ лице во светот.

најчитани вести

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...