Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КАРОЛИНА ЗА ТОШЕ: Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење

Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен.

-Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење. Засекогаш во нас… 13 години без наш Тоше, напиша Каролина на Фејсбук.

Проески животот го загуби на денешен ден пред 13 години во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.

https://www.facebook.com/KarolinaGocevaOfficial/posts/4646945862013179

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...