Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

„ИЛИ ЌЕ БИДЕШ СО МЕНЕ ИЛИ НЕМА ДА ГИ ВИДИШ ДЕЦАТА“: Тања Савиќ откри со какви пораки ѝ се заканува сопругот

Тања Савиќ изминатиот период поминува низ тежок период бидејќи од април месец ги нема видено своите синови кои нејзиниот сопруг Душан ги однесе во Австралија.

Пејачката сега откри нови детали од нејзиниот проблем, па откри дека нејзиниот сопруг и се заканува.

„Тој ми се заканува да му се вратам или нема да ги видам децата. Јас немам авион да одам во Австралија, па го прашав дали тој ќе дојде, а тој ми се закани. Имам и докази за тоа. Ги чувам и пораките. Ми напиша: Или ќе бидеш со мене, да бидеме заедно со децата или сам останувам во Австралија. Јас можам да останам без децата доколку не се смирам со него. Јасно е каков е тој човек. Многу себична личност. Само мисли на себе, не мисли на децата“ вели Тања за „IDJ“  и објасни зошто не може да оди во Австралија.

Ми го откажаа овој авион кој беше закажан за крајот на октомври. Меѓутоа, постои уште ден лет, може да заминам преку Индонезија, но не сакам да ризикувам бидејќи се уште е актуелна короната, не знам каде ќе ме затворат, каде ќе бидам во карантин. Не сакам да се разболам, на децата им требам жива и здрава, а не болна. Засега, единствен начин да се борам е преку суд, вели пејачката.

Савиќ откри дека многу е загрижена за децата бидејќи нејзиниот сопруг влијае нив.

Тој апсолутно влијае на децата. Тоа се гледа. Човекот навистина има дијаганоза. Има пореметување на личноста. Многу е страшно таков човек да е дома и да ги чува децата, заклучува Тања.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...