Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО БАР: Улиците претворени во реки, пожарникарите спасувале семејство (видео)

Поради силни и обилни дождови кои го погодиле Бар, поплавени се многу објекти во населбата Бјелиши.

Порталот Јадро пренесува дека пожарникарите спасиле членови на едно семејство во таа населба, кои сега се на сигурно.

Нивото на водата по улиците е многу високо па на одредени улици сообраќајот е отежнат, а на магистралниот пат Бар-Сутомоте тече буица, и има одрони, наведува порталот.

Реката Железница, како што се додава, досигнала критично ниво и се заканува со излевање.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...