Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ФРЛЕНА БОМБА ВО РЕСТОРАН среде Белград (ФОТО)

Утрово фрлена е бомба во ресторан во центарот на Белград, од страна на засега непознато лице.  Инцидентот се случил на улицата Добрашина, во Дорчол, а при експлозијата е направена значителна материјална штета, а оштетени се и неколку автомобили.

Експлозијата се случила во периодот кога ресторанот бил затворен и во него немало гости, и, за среќа, нема повредени.

Целиот случај го пријавил чуварот на објектот во близина, кој ги повикал службите за итни случаи.

Полицијата, пожарникарите и брзата помош веднаш излегле на лице место и е спроведена истрага.

Полицијата работи на расветлување на бомбардирањето и откривање на идентитетот на лицето кое ја фрли бомбата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...