Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Супер игра на Вардар за водство на полувреме

Ракометарите на Вардар одиграа супер прво полувреме и заслужено имаат предност од два гола разлика 17-15 .

Првиот дел во целост му припадна на тимот на Вардар. Освен на стартот, актуелниот Европски шампион го контролираше првиот дел во целост, па дури во некој мигови од натпреварот имаше и напад за дури пет позитива. Сепак и ова е добро. Сите играчи во редовите на Вардар кои влегоа во игра беа расположени во нападот, а во одбраната и Кизиќ имаше свој придонес со четири одбрани.

Само вака да продолжи Вардар и во вториот дел.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...