Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Сестрата на Роналдо: Бог го прати Кристијано ЗА ДА ГО РАЗБУДИ СВЕТОТ ДЕКА КОРОНАТА Е НАЈГОЛЕМАТА ИЗМАМА

Катија Авеиро, сестрата на Кристијано Роналдо, со една објава на социјалните мрежи преидзвика бурни реакции во цел свет.

Фудбалскиот сојуз на Порутгалија во вторникот објави дека најголемата ѕвезда на тимот е позитивна на ковид-19. Роналдо се чувствува добро, нема никакви симптоми и се наоѓа во самоизолација.

Кога дозна дека нејзиниот брат е заразен, Катија на Инстаграм испрати порака до јавноста.

Ако Роналдо мора да го разбуди светот, тогаш тоа е од Бог. Му благодарам за тоа! Затоа што илјадници луѓе ќе прогледаат и ќе мислат за тестовите, вирусот и останатото како и јас… Дека е најголема измама која сме ја виделе, порача сестрата на Роналдо.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...