Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Саутгејт: Мегваер треба да има подршка од сите

Англискиот селектор Герет Саутгејт застана во одбрана на Хери Мегваер, стоперот на Гордиот Албион кој вчера за половина час заработи два жолти картони беше исклучен и беше еден од директните виновници што Англија загуби од Данска со конечни 0:1.

За стоперот на Манчестер Јунајтед во моментов ретко кој има добро мислење, и дефанзивецот минува во сериозно тежок период.

„Мислам дека во моментов нему му е потребна подршка, и апсолутно ја има од наша страна. Мислам дека во моментов врз него непотребно се создава толкав притисок и се критикува од луѓе и авторитети кои реално мора поинаку да се однесат. Тој е квалитетен, се бори игра добро. Знам дека е доволно силен, пред се ментално и дека од сето ова ќе излезе уште појак. Сигурен сум дека и во неговиот клуб му даваат целосна подршка“ – изјави селекторот на Англија, Герет Саутгејт.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....