Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Леброн со емотивна порака за Коби

ЛА Лејкерс во финалната серија против Мајами славеше со 4-2 и дојде до 17. титула во својата историја. Неколку дена по славјето, Леброн Џејмс на социјалните мрежи напиша порака до својот голем пријател, кој неодамна го загуби животот во хеликоптерска несреќа, Коби Брајант.

„Се надевам дека си горд, брате мој. Те сакам и ми недостигаш шампионе“, пиша Леброн.

Коби Брајант заедно со неговата жерка Џиџи и уште седум членови на 26. јануари оваа година го загубија животот во хеликптерска несреќа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...