Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Лампард не знае за доста: Сега го сака и Дибала!

Челзи во овој летен преоден рок се однесуваше буквално како “одврзано куче од ланец“. Откако им истече на “сините“ забраната за купување играчи, за само два месеци во тимот на Франк Лампард дојдоа такви играчи како Вернер, Хаверц, Зијеш и уште неколку.

Сепак на стратегот Лампард ова не му е доволно, па бара уште и уште. Сега на ред е ни помалку ни повеќе туку “златното момче“ на Јуве, Паоло Дибала. Аргентинецот има уште два години договор со Јуве, но желбата на Лампард е тој да дојде на “Стемфорд Бриџ“ уште во зимскиот преоден рок.

Останува да се види дали Дибала ќе остане само пуста желба на Челзи и Лампард, или тоа “сините“ ќе направат вистински дрим-тим.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...