Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ким и Кајли во трка за место во листата на најбогати жени-Еве која од сестрите е побогата

Ким Кардашијан и официјално е побогата од нејзината сестра Кајли.

Форбс неодамна објави  дека Ким е побогата од нејзината помлада сестра, Кајли, пишуваат странските  медиуми.

Всушност, токму Форбс порано ибјави дека Кајли е побогата од Ким, но се смета дека таа не ја кажала вистината сума  на нејзините  приходи.

На списокот објавен од списанието, за најбогати жени на светот  за 2020 година, Ким се наоѓа над Кајли со богатство од 597 милиони фунти. Што се однесува до Кајли, нејзиното богатство вреди 536 милиони фунти.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...