Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Изборот на кафе открива КАКВА ЛИЧНОСТ СТЕ ПО КАРАКТЕР

Бруно Бушет од Сиднеј работел во Мекдоналдс три години, и штом на екранот ќе добиел нарачка за кафе, тој тврди дека точно знаел за каква личност станува збор. Тој го сподели своето искуство стекнато врз основа на долгогодишната пракса и вака изгледа неговата поделба на карактерите меѓу луѓето според кафето што најчесто го нарачуваат.

Продолжено еспресо

Овој вид кафего бираат пристојни луѓе, со софистициран вкус и чист ум. Луѓето кои пијат продолжено еспресо се раѓаат како лидери.

Кафе со ладно млеко

Луѓето кои нарачуваат ваков вид кафе се интелигентни и чувствителни.

Кафе со топло млеко

Најчесто го пијат незрели луѓе кои не знаат точно што сакаат од животот.

Капучино

Луѓето кои пијат капучино се неуредни и несреќни.

Лате

Овој вид кафе го пијат луѓе кои со нетрпение го очекуваат животот, но не се подготвени да преземат големи ризици за да ги реализираат своите желби.

Афогато

Ако афогато е ваш избор, вие сте добродетел и искрено уживате во животот.

Кратко еспресо

Луѓето кои сакаат еспресо се успешни и енергични.

Мока

Ако пиете ваков вид кафе најчесто, вие сте пријателски расположени, но често и наивни.

Ирско кафе

Фановите на овој вид кафе се вистински легенди и борци.

Продолжено макијато

Го сакаат осамени и неамбициозни луѓе кои се задоволни со трошки.

Кратко макијато

Арогантни сте и истовремено несигурни.

Иако баристата немал можност да подготви домашно турско, за гостите во ресторанот, според некои истражувања, ова кафе го пијат луѓе кои се склони на промени во расположението, сакаат да се дружат и не сакаат да влегуваат дискусии.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...