Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕКСКЛУЗИВНО! Цеца и Анастасија во жесток дуел, ги откриваат сите тајни на семејството Ражнатовиќ

Најголемата музичка ѕвезда и нејзината ќерка во улога на новинарки ексклузивно за порталот “Ало“.

Светлана Цеца Ражнатовиќ пред две години прославила 30 години музичка кариера, и освен големи хотови, иновативни спотови и спектакуларни концерти, фолк дивата неикогаш немала прилика да се проба во улога на новинарка и да се најде на другата стана на микрофонот.

Бидејќи секогаш морала да одговара на интригантни, шокантни и помалку скандалозни прашања, Цеца честопати знаела да им каже на новинарите : “Што се имам јас вас да ве прашам“.

Еве добила прилика, само што од другата страна е нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ, млада музичка надеж.

Тие двете ги вкрстиле мачевите за роденденскиот број на “Ало“ и докажеле дека одлично се снаоѓаат во оваа бранша, а со посебни интригантни прашања се соочиле и двете.

Цеца: Дали некогаш си се покајала што си тргнала по моите стапки?

– Искрено, не! Уживам во оваа работа и досега немав никакви непријатни ситуации, така да нема причина да се каам. А имам и најдобар ментор, што многу ми ја олеснува работата (се смее)

Цеца: Има ли некоја моја стара песна која би сакала да ја снимиш во нов аранжман?

– Да. Ја обожувам песната “Што уште можеш да ми дадеш“, и мислам дка баш ќе биде интересно да се најде во нов аранжман

Цеца: Токму во “Ало“ прочитав твоја изјава дека би сакала да најдам дечко? Дали тоа беше само фора? (се смее)

– Знаеш и самата дека тоа не е фора. Млада си, успешна, никогаш поубава и би сакала да бидеш исполнета и на тоа поле.

Цеца: Одамна огуглав на измислици и наслови кои од време на време се појавуваат во поедини медиуми. Што те изнервира во последно време?

– Научена сум од мали нозе да не обрнувам внимание на глупости и лаги, како и кон луѓе кои со тоа се занимаваат. За нив најголемо задоволство ако успеат да предизвикаат реакција, а јас тоа не би им го дала.

Цеца: Постои ли нешто што си криела од мене, а сега е момент тоа да го признаеш?

– Ти ги знаеш сите мои тајни

 Анастасија: Што прво си помислила кога си ме родила?

– Кога дојдов при себе по будење од тотална анестезија, веднаш сакав да те видам, да те држам во прегратка и помислив колку си нежна и дека на прв поглед те сакам…

Анастасија: Кога би морала да одлучиш кое ти е подобро дете. Вељко или јас, што би рекла?

– Зависи од тоа кој ден тоа би ме прашале. Тоа е една флуктурна титула… (смеење) Толку сте различни, толку мои и двајцата ве обожувам.

Анастасија: Зошто постојано им кажуваш на новинарите дека ти ја земам гардаробата? Зошто понекаогаш не кажеш дека и ти погледнуваш во мојот гардаробер (смеење).

– Затоа што сум постара, (се смее) и затоа што ја знам стандардната ситуација кога нешто незнам каде е, знам дека е кај тебе! Јас кај тебе отварам, но ништо не земем (смеење)

Анастасија: Многу се потенцира моето мажење, твоето повеќе никој не го споменува, честопати те прашуваа. Да не е можеби некоја завера во која си вклучена?

– Искрено да ти кажам, сите тие прашања мене ми се досадни. Допрва доаѓа твоето време за мажење, а кога ќе се биде, за то не одлучувам јас а ни новинарите, и за тоа не ми се зборува, а моето мажење можеби за неково е интересно, но мене не ми е.

Анастасија: Наведи две мои особнини кои те нервираат и немој да бидеш скромна? (се смее)

– Морам да размислам и сигурна сум дека и после седум дена размислување не би имала одговор на тоа прашање. Не затоа што си совршена, туку затоа што совршено те познавам во сите твои расположенија…

Анастасија: Постои ли нешто што од мени си сокрила, а сега е момент да признаеш?

– Ништо не кријам од тебе, тоа го знаеш и самата, а ова прашање го доживувам како шеговито во стил на “мали семејни тајни“.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...