Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Стрелецот ќе добие интересна понуда, А ЛАВОТ Е ПРЕД НОВО ПОЗНАНСТВО

ОВЕН

Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Се детално сте испланирале и промена на планот не ви оди во корист. Емотивно сте незадоволни. Чувствувате дека дошло до емотивно оддалечување и заладување на односите. Проблеми со циркулацијата.

БИК

Пристапот кон работата ви е максимално детален и аналитичен. Очекувате соодветна надомест за својот труд. Емотивно сте неисполнети. Имате впечаток дека има премногу недоразбирања во односот.Проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни со тоа што работата бавно се одвива и што нема пари. Ве чека емотивно изненадување. Личност од минатото се враќа во вашиот живот и вие ја прифаќате. Главоболка е можна.

РАК

Задоволни сте од соработката со колегите. Ви се допаѓа тоа што се препорачуваат идеи кои вам не ви паднале на памет. Емотивно сте задоволни. Вниманието и љубовта на саканата личност многу ви значат. Задоволувачко здравје.

ЛАВ

На почеток сте на нов проект. Ви годи можност на нов предизвик. Имате впечаток дека тоа е шанса да се докажете. Запознавате нова личнсот која остава одличен впечаток. Задоволувачко здравје.

ДЕВИЦА

Премногу брзата да одработите што повеќе работи и во што пократок временски период. Таквиот однос ќе доведе до грешни одлуки. Презадоволни сте на односот со партнерот. Тој во целост ве разбира. Одлично здравје.

ВАГА

Присутни се проблеми со финансиите. Приливот на пари е успорен и отежнат. Со партнерот не наоѓате заеднички јазик. И покрај јасните аргументи, партнерот се држи строго до своите ставови. Проблеми со штитната жлезда.

ШКОРПИЈА

Неповолна работна ситуација внесува немир и несложување во односот со соработниците. Никој не е подготвен да прифати одговорност за неуспехот. Максимално уживате во тајна врска. Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Добивате интересна работна понуда. Ви годи сознанието дека конкуренцијата го цени вашиот труд. Имате потреба да бидете сами. Саканата личност не е воодушевена, но мора да ја прифати вашата одлука. Многу сте уморни.

ЈАРЕЦ

Сметате дека дошло време да го промените системот на работа. Меѓутоа не сте и натаму подготвени тоа да го примените во пракса. Не сте задоволни од бракот. Саканата личност е во фаза кога се и пречи, а вам ви пречи неговата негативна енергија. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Имате желба да одработите што повеќе обврски. Во тоа брзање правите пропусти. Не сте задоволни од ова поле. Партнерот го кажува истото. Ви недостасува стимулативен разговор. Чувствувате умор.

РИБИ

Фокусирани сте на решавање на работните проблеми и тоа добро ви оди. Не сте задоволни од емотивното поле. Партнерот не ве разбира на вистинскиот начин и прави проблем таму каде што го нема. Пад на расположението.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...