Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Двегодишно дете СТАНА ЧЛЕН НА ПАРТИЈА

Во Австрија голема бура предизвика информацијата дека двегодишниот син на австриската министерка за туризам, Елизабет Кестингер, станал член на Австриската народна партија.

Идната шефица на подмладокот на Народната партија на Австрија (ОВП), Клаудија Плаколм, објави фотографија на Инстаграм со министерката за време на примопредавањето на членството на нејзиниот син.

– За нас во ОВП се знае дека денес мислиме на идните генерации. Затоа ми е драго што наскоро ќе го примиме вашиот син како најмлад член, напиша таа покрај фотографијата.

Таа објава предизвика бура од реакции бидејќи двегодишно дете не може да одлучи за членство во партија.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...