Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Роналдо изгледа топ, добро се справува со коронавирусот (ФОТО)

Кристијано Роналдо е принуден да биде изолација откако беше позитивен на коронавирус. Ѕвзедата на Јувентус се чувствува добро, нема никакви симптоми и времето го минува во својата хотелска соба.Камерите го фатија Роналдо, тој навистина изгледа добро, што е добро за неговата форма и кам-бекот на терените. Со оглед на тоа дека е во изолација, Португалецот ќе пропушти неколку мечеви и во Серија А.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...