Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПЕЈАЧКАТА ВО КРИЗА: Ако ова не заврши земам фантомка и ЌЕ КРАДАМ

Пејачката Маја Маријана признава дека моменталната ситуација во голема мера ја пореметила нејзината работа, па открила што прави сега.

Таа вели дека не настапувала неколку месеци, и дека работела исклучиво дома.

– Не сум пеела 8 месеци. А инаку работам, но околу куќата. Перам, пеглам, готвам, сè по ред. Ако ова не заврши наскоро, ќе мора да облечеме фантоми и да одиме да крадиме, беше искрена пејачка.

Во меѓувреме таа времето го поминува со ќерките и како што вели го бира најдоброто за себе и за нив.

– Тие одат на училиште сега, мора да одат. На трите ни е супер заедно да се помагаме. Сакав да имам најдобро друштво за себе, па го родив лично за себе, рече Маријана, а потоа откри како нејзиниот партнер неодамна ја изненадил.

– Се помирив со судбината дека нема да одам никаде, а потоа посилната половина ме изненади. Купи билети и само рече спакувај ајде да одиме. Тој е спокоен покрај мене, не смееме да бидеме немирни покрај двојната Шкорпија, рече фолкерката

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...