Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Од ѕвезда на модните писти до уличарка – ЕВЕ КАКО СЕ СРУШИ КАРИЕРАТА НА ПОЗНАТАТА МАНЕКЕНКА

Животот на 26-годишната манекенка Елосија Фонтес доби непредвидлив тек.

На 6 октомври оваа година таа беше пронајдена како талка по улиците на Рио де Жанеиро. Манекенката исчезна од Њујорк пред една година после ветувачката модерна кариера. Можеби стресот на модната писта и постојаните конфликти со нејзиниот сопруг Андре Бирлену, ја натерале оваа манекенката да ја направи оваа радикална промена.

Слична епизода се случила и на почетокот на 2019 година, каде Елосија исчезна пет дена од дома, а полицијата успеа да ја најде во населбата недалеку од нејзиното живеалиште. Во истиот период, нејзиниот сопруг побара развод срекна стекнување старателство над нивната 7-годишна ќерка. Разводот остави сериозни последици врз манекенката, која реши да се откаже од својата работа и да исчезне на крајот на 2019 година.

Кога беше пронајдена од полицијата на 6 октомври, таа била во мизерна состојба, облечена во валкана кошула и боса, пишуваат странските медиуми.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...