Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Некогашниот италијански прволигаш денеска оди во банкрот

Некогашниот италијански прволигаш Ливорно утре оди во банкрот, потврди претседателот Росетано Навара. „Времето истече, никој не плати, нема пари“.

Клубот беше во сериозни проблеми дури и пред испаѓањето од Серија Б во текот на летото. Претседателот Навара и сопственикот на клубот Алдо Спинели успеаја да ги одржат клубот во живот досега, но им требаа нови инвеститори, а до вчера немаше ниту еден.

„Веќе повикавме состанок на одборот и утре ќе го сторам она што Претседателот би го направил во овие околности: ќе ги предадам книгите на стечајниот суд“, рече Наваро.

Ливорно по  банкротот ќе ги ослободи сите фудбалери кои без договорни обврски можат да си бараат нови клубови.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...