Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МИЈАЛКОВ: Ова е борба со непријател кој не ни е целосно познат, но нема предавање!

Екс директорот на Управата за Безбедност и Контраразузнавање, Сашо Мијалков на фејсбук ги потврди вестите дека е позитивен на корона вирусот.

“Максимално се трудев да ги почитувам мерките и препораките на експертите, но за жал добив резултат кој вели дека сум позитивен на Ковид 19.

Ова е борба со непријател кој не ни е целосно познат, но нема предавање.

Чувајте се и внимавајте на себе и блиските.” – пишува Мијалков.

Максимално се трудев да ги почитувам мерките и препораките на експертите, но за жал добив резултат кој вели дека сум…

Gepostet von Sasho Mijalkov am Mittwoch, 14. Oktober 2020

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...