Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Лажел дека ќе оди на пат, за да се ожени со друга, ПРВАТА МУ УПАДНАЛА СО СЕ ДЕЦА (ВИДЕО)

Видеото од општиот хаос кој избувнал една свадба во Замбија стана вистински хит на социјалните мрежи.

Имено, според локалните медиуми, мажот и рекол на сопругата дека мора да замине надвор од градот поради службеното патување, а всушност тој отишол во црква да се ожени со друга жена.

Сепак, она на што Абрахам Мујунда, татко на три деца, не сметаше е дека неговата сопруга ќе се појави на свадбата во црквата и ќе ја прекине церемонијата.

– Оваа свадба не смее да продолжи, овој човек тука е мојот сопруг – рече таа додека одеше кон младоженецот и невестата.

Не е познато понатаму што се случило со нивниот брак, но може да бидеме сигурни дека не му се пишува добро на младоженецот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...