Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Лавот зрачи со авторитет, А ШКОРПИЈАТА УЖИВА ВО ТАЈНА ЉУБОВ

ОВЕН

Максимално сте фокусирани на обврските и успешни сте. Не сте задоволни од ситуацијата на емотивното поле. Имате потреба за емотивно интензивен однос, но саканата личност не ви излегува на помош. Повремено сте напнати.

БИК

Не сте задоволни од финансиите. Тие се ограничени и имате впечаток дека морате да размислувате за секој денар. Презадоволни сте од емотивниот однос. Имате впечаток дека конечно сте ја нашле вистинската личност. Грлото е чувствително.

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Што и да пробате да направите, нема ефект. Не сте сигурни во врската со партнерот. Внимателно го следите неговото однесување. Раздразливост.

РАК

Ве чека „море“ од проблеми. Пробувате да се изборите со нив, но не ви оди лесно. Емотивно сте неисполнети. Потребен ви е партнер за да се чувствувате добро. Водете сметка околу исхраната.

ЛАВ

Самоуверени сте и со многу ентузијазам се фокусирате на обврските. Успешни сте и задоволни од резултатите. Одличен ден за запознавање. Зрачите со авторитет и оставате поволен впечаток. Добро здравје.

ДЕВИЦА

Имате премногу обврски и сакате да ги одработите што порано. Поради тоа правите ситни пропусти. Не сте свесни дека постои личност на која и се допаѓате. Погледнете околу себе. Некој внимателно следи што правите. Стабилно здравје.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Се се одвива како што сте замислиле, а работите и на нови работни планови. Емотивно сте незадоволни. Имате впечаток дека партнерот ги префрлил обврските на ваш грб. Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Не сте задоволни од финансиската ситуација. Откажан е приливот на пари на кој сте сметале. Уживате во тајна љубов. Се препуштате на емоции и страсти. Внимавајте на храна.

СТРЕЛЕЦ

Не успевате да остварите квалитетна комуникација со колегите. Вашите идеи не наидуваат на одобрување. Имате симпатија, но не сте сигурни дали ве гледа на начин на кој вие неа ја доживувате. Задоволни се со здравјето.

ЈАРЕЦ

Пробајте да одвоите повеќе време за носење одлуки. Ако одлуката ја донесете набрзина, ќе се каете. Не сте задоволни од емотивнат сфера. Комуникацијата е лоша. Проблеми со реума.

ВОДОЛИЈА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Плановите се реализираат онака како што очекувате. Не сте исполнети од емотивниот однос. Сакате партнерот да го поправи својот однос, но одбива. Солидно здравје.

РИБИ

Се појавуваат тешкотии кои го забавуваат процесот. Со многу оптимизам тргнувате во негово решавање. Интересна средба е пред вас. Интуицијата ви кажува дека сте сретнале личнос со која ве чека иднина. Стабилно здравје.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...