Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДВЕ ЛИЦА НА УРГЕНТЕН по сообраќајката на „Рузвелтова“

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1.

Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички возила, „цитроен“ и опел“.

Полицијата е на терен и врши увид, по што ќе се знаат повеќе детали за несреќата на крстосницата меѓу „Френклин Рузвелт“ и „Орце Николов“.

Повикувајќи се на сведоштва од присутните, „Сител“ јави дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Се обидел да побегне од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....