Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Двајца скопјани СЕ СКРШИЈА ОД ЌОТЕК на бензиска

На 13.10.2020 во 06.25 часот во СВР Скопје, било пријавено дека околу 06.20 часот на бензинска станица на подрачјето на Гази Баба бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.А.(45) од с. Црешево, скопско и Д.Н.(27) од с.Јурумлери. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...