Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Гренел: ВУЧИЌ НАПРАВИ ГОЛЕМ ЧЕКОР

Во вторникот, специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, го оцени како голем чекор фактот дека е проширен капацитетот на административниот премин Мердаре меѓу централна Србија и Косово и Метохија и дека српскиот персонал започнал со работа во новиот објект. По тој повод Гренел му се заблагодари на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Тој на својот Твитер реагираше на најавата на американскиот амбасадор Ентони Годфри за проширување на капацитетот на преминот Мердаре.

– Благодарение на Доналд Трамп, Србија го направи оперативен административниот премин Мердаре – напиша Гренел на Твитер.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....