22.8 C
Skopje
сабота, мај 6, 2023

Спортинг се договорил, но Ристовски не сака во Динамо Москва!

Спортинг Лисабон постигнал договор околу трансфер на Стефан Ристовски. Договорот бил позајмица до крајот на сезоната, а потоа откуп за 2,5 – 3 милиони евра.

Но, веројатно од тоа ќе нема ништо, со оглед дека Ристовски одбил ваква варијанта, и најверојатно ќе остане во Спортинг. Македонецот има договор до 2022 година, и не сака да чуе да си оди од Лисабон, и покрај несогласувањата со тренерот Аморим кој не го вклучува во првиот тим.

Исто така беше поврзуван и со Спартак Москва, но десниот бек веројатно нема да си замине од Португалија.

Преодниот рок на Русија трае до 27. октомври.

sportmedia.mk

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img