Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Цела ноќ врнеше во регионот, НО ЕВЕ И КАДЕ ЗИМАТА ДОЈДЕ ВО ОКТОМВРИ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи, корисниците споделуваат снимки од снег што започна да паѓа на Бабановац, Влашиќ, но и во другите делови на Босна и Херцеговина.

Овие снежни врнежи биле очекувани со оглед на тоа што Федералниот хидрометеоролошки институт претходно најавил дека ќе паѓа на планините.

Сепак, корисниците на социјалните мрежи негодуваат поради снегот и наведуваат дека би било убаво снегот да паѓа само на планините, а не и подолу во градовите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...