Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Флорентино Перез ќе направи вистински бум, најдоброто го остави за следното лето

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ова лето не потроши голема сума на пари, се чини дека најдоброто го остави за крајот на сезоната.„Марка“ утринва пиша дека Килијан Мбапе и натаму останува прва цел, но јасно е дека ПСЖ нема да го пушти лесно, па „кралевите“ ќе мора да платат 200 милиони евра доколку навистина го сакаат во нивните редови. Но, Перез има подготвен план Б доколку не успее да го донесе францускиот фудбалер.

Нема да биде чудо доколку на „Сантијаго Бернабеу“ го видиме и Халанд, кој на почетокот на оваа година за 20 милиони евра потпиша за Борусија Дортмунд. Но, тој има клаузула во договорот, доколку добија одлична понуда би можел да замине за 100 милиони евра, што значи дека бундес-лигашот би заработил 80 милиони чисти пари.

Во Реал Мадрид веќе на големо се подготвуваат за летниот преоден рок, останва да видиме кој ќе дојде Мбапе или пак Халанд.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...