Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ФАТЕНИ ТРОЈЦА ЛОПОВИ – едниот НА ДЕЛО!

Дваесет и двегодишниот Н.И. од Свети Николе е затекнат од страна на полицијата како врши кривично дело „тешка кражба“.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во пишано соопштение вели дека вчера полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н.И.од Свети Николе затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ . По комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Штипски полициски службеници во друг случај вчера на магистралниот пат Велес-Штип, кај населбата Три Чешми, ги лишиле од слобода 42-годишниот Т.З.и 52-годишниот К.И., двајцата од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“.

По комплетирање и на овој случај против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...