Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уште двајца наставници од Скопје ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Двајца наставници од Скопје, кои одржувале часови со физичко присуство, се позитивни на Ковид-19.
Станува збор за наставничка по англиски јазик во основното училиште „Владо Тасевски“ во Карпош и за уште еден наставник во „Димитар Миладинов“ во Центар.

Од општина Карпош соопшија дека наставничката е изолирана од средата, додека резултатите од позитивниот тест ги добила во четвртокот.
Од четвртокот, ниту наставникот во општина Центар не оди на работа.

Досега 50 ученици од основните училишта и 10 наставници се во изолација.

Извор: ТВ 21

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...