Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

УНАКАЖАНО ЛИЦЕ, КРВАВ И МОДЕР: Ѓорѓе Давид претепан во завои, еве што му се случило на пејачот

Пејачот Ѓорѓе Давид неодамна на својот Инстаграм објавил фотографија на која лицето му е унакажано и крваво, а главата завиткана, со што многумина свои колеги и фанови ги загрижил. На помислата дека му се случило, како и претпоставка дека пејачот на некој начин и не доживеал несреќа или инцидент во кој е претепан, многумина веднаш му се јавиле за да ја дознаат вистината за наводниот инцидент.

Она што е вистина, рокерот не доживеал никаков инцидент туку лицето му е нашминкано за снимање на една емисија од забавен карактер под назив “Луда ноќ“, во која учествувал со неколку колеги.

Ѓорѓе Давид се заблагодарил на сите на пораките и повиците на подршка, и им порачал на сите дека сега “навистина се гледа кои му се вистински пријатели“

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...