Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕНИ “ТАНЧЕРКИ” од Косово и Албанија, работеле во објект на патот Тетово-Гостивар

Девет женски лица, меѓу кои четири странски државјанки, се затекнати во акција на полицијата ноќеска од полноќ до 01.30 часот во угостителски објект лоциран покрај автопатот Гостивар-Тетово, сопственост на Р.Б.(46) од Гостивар.

Како што соопшти МВР, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола во угостителски објект биле затекнати девет лица, меѓу кои четири странски државјанки, три од Албанија и една од Косово.

Тие се лишени од слобода за натамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...