Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Спортинг се договорил, но Ристовски не сака во Динамо Москва!

Спортинг Лисабон постигнал договор околу трансфер на Стефан Ристовски. Договорот бил позајмица до крајот на сезоната, а потоа откуп за 2,5 – 3 милиони евра.

Но, веројатно од тоа ќе нема ништо, со оглед дека Ристовски одбил ваква варијанта, и најверојатно ќе остане во Спортинг. Македонецот има договор до 2022 година, и не сака да чуе да си оди од Лисабон, и покрај несогласувањата со тренерот Аморим кој не го вклучува во првиот тим.

Исто така беше поврзуван и со Спартак Москва, но десниот бек веројатно нема да си замине од Португалија.

Преодниот рок на Русија трае до 27. октомври.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....