Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пандев во Џенова добива звучно име за соиграч

Според последните информации, Џенова е многу блиску да го ангажира поранешниот бразилски репрезентативец Александре Пато. Бразилецот кој во моментов е без клуб, се поврзува за враќање во Италија, иако за него има силен интерес и од Турција.

Пато во минатото беше дел од Милан, меѓутоа повредите, се чини, придонесоа неговата кариера да не се одвива во посакуван правец, па така потоа се врати во Бразил. Кратко мина и во Челзи, но далеку од она што се очекуваше.

Ако потпише за Џенова, некогашниот бразилски репрезентативец, кој има 12 настапи за селекцијата, би можел да биде во тандем со нашиот Пандев и тимот да има искусен напад во битката, првично, за опстанок во Серија „А“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Балкан

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува...