Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ОФИЦИЈАЛНО: Доналд Трамп го победи коронавирусот

Тестот на американскиот претседател Доналд Трамп за Ковид-19 е негативен и не е заразен за другите, рече лекарот од Белата куќа.

Во меморандумот објавен од Белата куќа во понеделникот, д-р Шон Конли рече дека Трамп е негативен неколку дена по ред, пренесува Ројтерс.

Конли рече дека негативните тестови и другите клинички и лабораториски податоци „укажуваат на недостаток на видлива репликација на вирусот“.

Претходно Трамп беше на лекување во Воената болница „Волтер Рид“, а на 6 октомври излезе од болница и објави дека се чувствува одлично и им порача на Американците да не се плашат од коронавирусот.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....