Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Лепа Брена и Ѓоковиќ се први комшии, А СО ГОДИНИ НЕ СЕ ВО ДОБРИ ОДНОСИ

Лепа Брена реши да инвестира пари во недвижнини, и тоа не било каде. Случајно или не кратко по продажбата на преостанатиот удел во „Гранд продукција“, најголемата ѕвезда на бившите ју-простори реши да купи цел спрат во новата кула во луксузната населба „Вест 65“ во Нов Белград.

Не е исклучено семејството Живојиновиќ конечно да ја продадат вилата на Бежанијска коса, за која Брена неодамна рече дека им станала преголема затоа што во неа живеат само Боба и синот Виктор, па тука ќе ја побараат својата нова оаза на мирот.

Комплексот се смета за еден од најбезбедните во Белград затоа што е опремен со физичко обезбедување, видео надзор и други удобности, кои секако вклучуваат гаражи со приватен лифт кој води кон станот.

Српските портали сега пишуваат дека не е познато колку ќе владее мир таму, бидејќи Новак Ѓоковиќ го има својот пентхаус во истиот станбен блок, купен пред две години, а чие семејство со години не разговара со Живојиновиќ.

Општо познато е дека семејството Живојиновиќ не е во добри односи со Ѓоковиќ, но ќе биде неизбежно тие да се сретнат во одреден момент во оваа нова луксузна населба, па ваквите состаноци ќе бидат интересни за другите станари.

Веќе подолг период е позната приказната дека кога Новак бил уште дете, неговиот татко Срѓан побарал од Боба финансиска помош во врска со тенисот и понатамошно тренирање на неговиот син, што од некоја причина не го добил од поранешниот тенисер, Боба Живојновиќ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...