9 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

Душко Арсовски, нов портпарол на Влада

На денешната седница Владата го именуваше Душко Арсовски за портпарол на Владата на Република Македонија.

Покрај Арсовски, активен портпарол на Владата останува и Муамет Хоџа.

Душко Арсовски е новинар со дводецениско работно искуство. Од 2012 година е уредник за надворешна политика во МРТ, уредник на централниот дневник и во еден период заменик главен уредник на Информативната програма.

Претходно работел како новинар/продуцент и шеф на дописништвото на „Би-Би-Си“ на македонски во Скопје. Две години бил уредник и водител на вестите на „ТВ Алфа“ како дел од тимот којшто ја основаше телевизијата.

На денешната седница Владата го именуваше Душко Арсовски за портпарол на Владата на Република Македонија.

Покрај Арсовски, активен портпарол на Владата останува и Муамет Хоџа.

Душко Арсовски е новинар со дводецениско работно искуство. Од 2012 година е уредник за надворешна политика во МРТ, уредник на централниот дневник и во еден период заменик главен уредник на Информативната програма.

Претходно работел како новинар/продуцент и шеф на дописништвото на „Би-Би-Си“ на македонски во Скопје. Две години бил уредник и водител на вестите на „ТВ Алфа“ како дел од тимот којшто ја основаше телевизијата.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести