Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДОАЃА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Следи тежок период за овие знаци

Меркур, планетата одговорна за комуникација и логично расудување, го започнува својот ретрограден курс на 14 октомври и нема да се движи напред до 4 ноември.

Бидејќи Меркур ќе биде ретрограден во Шкорпија, јасно е дека ќе ги добие карактеристиките на тој знак, па може да очекуваме да научиме разни тајни.

Ретроградниот Меркур на глобално ниво ќе донесе тешка комуникација и преговори, недоразбирање на пораките што ги добиваме, лоши дијагнози и одложување на важни работи.

Не е доволно да се каже дека на луѓето ќе им се сервира, затоа астролозите обично ве советуваат да не потпишувате ништо важно во тој интервал, бидејќи нивото на логично и рационално расудување ќе се сведе на минимум.

Иако ретрограден Меркур ќе биде тежок за секого, некои знаци ќе го почувствуваат тоа повеќе од другите.

Шкорпија – Бидејќи Меркур ќе биде ретрограден во вашиот знак, јасно е дека нема да знаете што ви се случило. Очекувајте ирационални повици и пораки кои немаат смисла. Не договарајте за ништо важно до 4 ноември, бидејќи реализацијата ќе биде тешка.

ЛАВ – Очекувајте дефекти во домот и веројатно необични сметки. Можно е на вашата домашна адреса да пристигне нешто што воопшто не ви припаѓа!

ВОДОЛИЈА – На работа најмногу ќе го чувствувате ретроградниот Меркур. Некој ќе ви вети нешто што нема да се реализира. Не очекувајте голема смена и придвижувајте важни планови за ноември.

БИК – Ви претстои криза во бракот! Разбирањето со личноста за која се грижите ќе биде минимум. Ако имате деловен партнер, врската ќе биде тешка.

Што се однесува до Девиците и Близнаците, бидејќи Меркур е нивната планета што владее, тие исто така ќе биде тешко да го издржат овој период до 4 ноември.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...