Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

(ФОТО) Карди Би го прослави својот роденден РЕЧИСИ ГОЛА

arrives as Fashion Nova Presents: Party With Cardi at Hollywood Palladium on May 8, 2019 in Los Angeles, California.

Карди Би викендот замина зо Лас Вегас  да го прослави нејзиниот 28-ми роденден.

Славната раперката сподели неколку нејзини фотографии кога влегуваше во нејзиниот стан, и призна дека претходната вечер организирала епска забава.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...