Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРАГЕДИЈА ВО НЕГОТИНО: 42-годишен маж најден МРТОВ

Во Неготино вчера околу 11: 50 часот, бил пронајден починат 42 -годишен неготинец. Починатиот неготинчанец бил најден во куќата на неговиот брат, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт без траги на насилство. Увид на   местото на настанот извршила екипа од ОВР Неготино, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје, појасни Додевски.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...