Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Тарковски ја засилува одбраната на Манчестер Јунајтед!?

Дајот Упамекано и Калиду Кулибали се скапи варијанти, па Манчестер Јунатед во јануари ќе се сврти кон поефтината, дефанзивецот на Барнли Џејмс Тарковски. Менаџерот Оле Гунар Солскјер се уште бара квалитетен партнер на Хари Мегваер во дефанзивниот ред, а откако летоска не го најде, поточно не можеа да се договорат со Лајпциг и Наполи околу висината на отштетата сега ќе се обиде да го донесе Тарковски од Барнли кој е далеку поефтина варијанта.

Тарковски има еден настап за репрезентацијата на Англија, а летоска беше во плановите на Лестер и Вест Хем меѓутоа неговиот клуб не сакаше да го пушти за помалку од 50 милиони фунти. Ќе видиме како ќе дејствува Манчестер Јунајтед во преговорите со Барнли и дали тие ќе ги убедат раководните луѓе на клубот од „Турф Мур“ да го пуштат својот играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...

Забава

Теодора Џехверовиќ искрено се посрамоти кога откри дека истетовирала погрешен збор на ногата, па пораката што сакала да ја испрати доби сосема поинакво значење...