Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СРЕЌНА СУМ ШТО ОСТАНАВ ЖИВА: Анџелина проговори за агонијата со разводот

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 26: Actor Brad Pitt (L) and actress Angelina Jolie arrive at the 84th Annual Academy Awards held at the Hollywood & Highland Center on February 26, 2012 in Hollywood, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Анџелина Џоли откри како се чувствува после одреден период откако се разведе од сопругот Бред Пит пред четири години.

Додека сите брујат за старателството и  нејзиниот премногу слаб изглед, Анџелина, таа открива што и било најтешко. Таа  призна дека нејзините деца и биле најголема поддршка во тешките денови на разводот.

– Мојата сила доаѓа од моите деца. Сите родители знаат дека во нив постои таа сила која постојано расте. Не знам од каде потекнува мојата верба, но сигурна сум дека сум во период на транзиција, како да се враќам на своите корени и се губам. Мислам дека се започна кога нашата врска завршуваше. Тоа беше комплициран период, не можев да се препознаам и станав мала, скоро безначајна, дури и невидлива, на крајот се соочив со некои здравствени проблеми сето тоа ме потсети колку сум среќна што сум жива, открила Џоли.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...