Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Снимка за Тито која и ден денес не е заборавена! Цела СФРЈ зборувала за ова (ВИДЕО)

Снимка која прдизвика големо внимание но и… 🙂

Јосип Броз Тито доживеал една непријатна ситуација 1976 година кога бил во посета на премиерот на Шветска Улоф Палме.

Тое е еден од ретките видеа, кои предизвика големо внимание во цела СФРЈ.

Имено, додека Тито излегувал од автомобил, еден непознат член од југословенската делегација му ја приклештил раката.

Потоа со шветскиот премиер ја објаснувал несреќата, а прстите на левата рака му биле во завој.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...