Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ПОЧИНА БОРО ДРЉАЧА – Последните зборови на стариот волк тераат на солзи: Првата жена ми се отру со таблети, втората…

Последно гостување емитувано на ТВ Хепи, каде што со тажен глас зборувал за најинтимните работи, за своите страдања, но и за непрежалени работи…

“Најтешко ми е што немам внучиња, едниот син ми е оженет, снаата е многу добра, другиот син не е оженет, не сум среќен во животот. Првата жена ми се отру со таблети, втората почина од канцер… Џабе ми се сите ѕидини кои ги изградив кога нема внуци…“.

“Жалев за старите времиња, кога се патуваше со автобус, луѓето повеќе се сакаа и беа по искрени“, додал покојниот Бора.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...