Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Пејачот откри дека има тумор на мозокот: Со фотографија од семејството објави потресна порака

Англискиот пејач и член на групата “The Wanted” Том Паркер (32) открил дека му е дијагностициран неоперабилен тумор на мозокот, но ветил дека ќе се „бори до крај“. Том во понеделникот се огласи на Инстаграм и рекол дека започнал со лекување. 

Том објавил фотографија со трудната сопруга и ќерлата Аурелија, па напишал: 

– Знаев дека нешто не е во ред, но не го очекував ова. Сите сме скршени, но ќе се бориме против ова до крај, напишал британскиот пејач и додал дека битката ќе биде тешка, но дека со многу љубов и поддршка ќе го победи и ова. 

Според некои податоци глиобластомот му бил во четврта фаза, во која личноста може да живее уште година до година и пол.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Македонија

Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра...