Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Озил продолжува да ја празни касата на Арсенал, плус осум милиони фунти за лојалност!!

Месут Озил одамна не е тоа што треба да биде. Еден од најдобрите играчи за врска некогаш, стана предмет за потсмев и пример како во модерниот фудбал еден играч може да заработува огромна сума на пари, а да не игра буквално ништо.
Покрај неделните 350.000 илјади фунти кој ги добива од Арсенал, Озил сега добил плус допилнителни осум милиони фунти, затоа што во договорот имал клаузура, таканаречена лојалност во која стои дека ќе му биде исплатена горенаведената сума, ако одработи поголем дел од договорот, што и се случува во моментов.

Озил одби низ годините многу понуди од фудбалски езготичните дестинации, од типот на САД или Блискиот Исток, а сега се гледа и зошто го правел тоа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....