Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ова е ќерката од првиот брак на Аца Лукас КОЈА РАБОТИ КАКО ШМИНКЕРКА ВО „ГРАНД“ (ФОТО)

Ќерката на Лукас Миљана,  не е љубител на медиумите и ретко се појавува во јавност, но таа направи неодамнешен преседан и се појави со нејзиниот познат татко во шоуто “Ексклузив”.

Друштво им правеше и  нејзината ќерка Миња, инаку првата внука што ја обожава.

Миљана, иако има богат и славен татко, таа е независна и самостојна девојка, и веќе со години работи како шминкерка  во “Гранд”. Аца е горд што неговите деца не се како многу деца познатите кои живеат  на сметка на нивните родители.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...