Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Нов Ковид-19 случај во Серија А, овој пат во Рома

„Утрово се вратив од националниот тим, се тестирав и за жал резултатот е позитивен на Ковид-19“, објави на Инстаграм, Амаду Диавара, играчот за врска на екипата на Рома. Тој изминативе денови беше во составот на фудбалската репрезентација на Гвинеја.

И покрај позитивниот тест на коронавирусот, Диавара вели дека нема загрижувачки симптоми.

„Сакам да ги уверам сите луѓе што ме познаваат, за среќа се чувствувам добро, но очигледно ќе мора да го почитувам периодот на карантин. Се надевам дека ќе можам да се вратам на теренот што е можно побрзо” .

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...