Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Напаѓачот од Загреб СЕ ОГЛАСИЛ НА ФЕЈСБУК НЕКОЛКУ МИНУТИ ПОСЛЕ НАПАДОТ

Завршен е полицискиот увид за пукањето кое се случи утринава во 08:05 часот на загрепскиот Марков плоштад, а наскоро се очекуваат детали.

Со сериозни повреди завршил еден полицаец, додека пак подоцна пронајден е и напаѓачот кој се самоубил.

Имено, се работи за 22-годишно момче од Кутина кое се огласило на својот Фејсбук профил само неколку минути по нападот.

Доста беше измами и несовесно газење на човечките вредности без одговорност, напишал тој.

За потсетување, утринава со огнено оружје е ранет 31-годишен полицаец кој работел како обезбедување во Владата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...